Jak vznikají obnažené zubní krčky?

Příčin vzniku odhalených krčků může být hned několik. Omezení přítomnosti bakterií v dutině ústní a zabránění jejich množení, je rada snad každého stomatologa. Ustupování dásní je častým projevem jejich zánětu – parodontitidy, kterému lze předcházet. Je třeba mít na paměti, že obnažovaní krčků je možné zpomalit, ale dásně zpět již nedorostou. Proto je třeba udělat vše, co můžeme, pro zpomalení ústupu dásní.

Nejdříve se ujistěte, že nepoužíváte tvrdý kartáček na zuby, používáte jemnou zubní pastu a že máte správnou techniku čištění zubů. Mezizubní kartáček a zubní nit by měli mít místo ve vaší koupelně.

Necitlivé čistění zubů je nejčastější příčina obnažených krčků. Tlačení na kartáček při čištění není zárukou dobrého výsledku. Zubům a dásním všeobecně více prospívá jemné masírovaní od kořene ke krčku. K méně častým důvodům můžeme zařadit změnu hormonální hladiny během těhotenství.

 

Pro ty nejlepší výsledky doporučujeme alespoň 2x ročně absolvovat dentální hygienu. Pokud parodontitida zasáhla kostní tkáň, dokážeme našim pacientům pomoci tak, že jim tuto chybějící tkáň doplníme. Změnit vzhled odhalených zubních krčků dokážeme ve formě plastiky měkkých tkání v ústní dutině. Na klinice Dental Smile vám poradíme a navrhneme řešení na míru přímo pro vás.