Dentální implantáty

Dentální implantáty dnes představují čím dál tím větší význam při ztrátách jednoho, několika nebo všech zubů. Při ztrátě zubů dochází k estetickému, a především funkčnímu omezení, jako je kousání. Implantáty jsou v podstatě titanové šrouby, které se zašroubují do čelisti. Tím se vytvoří pevné spojení mezi implantátem a kostí, které je možné zatížit. Jsou výborně přijímány lidským organismem a nevyvolávají alergie.
V naší praxi používáme švýcarský Implantologický systém Straumann, jehož úspěšnost přijetí je 98-99%. Díky speciální povrchové úpravě SLActive, jako jediné svého druhu na trhu, se doba hojení implantátu zkracuje z běžných 4 měsíců na 1-2 měsíce.

Implantát se zavádí do kosti

Ošetření probíhá v lokální anestezii, srovnatelné s běžnou extrakcí zubu. Pacient nepociťuje bolest jen určité měkké tlačení a doteky. Po zavedení implantátu do kosti, je potřebná doba na hojení, která trvá v rozmezí 2-4 měsíců v závislosti na použitém druhu implantátu. Následně jsou vyhotoveny otisky a definitivní protetická náhrada. Ošetření pomocí implantátů není omezeno věkem. Samotný výkon pacienti snáší velmi dobře. Hlavní výhodou implantátů je, že není potřeba obrušovat sousední, často zdravé zuby. Implantát je jediná zubní náhrada, která nahrazuje nejen korunkovou část, ale i kořen. Snímatelné náhrady nesené implantáty lépe drží a jsou stabilní. Implantáty mají jedinečný estetický a funkční přínos.