DentalSmile ©  2013

K ošetření rozsáhlého poškození zubu se používají keramické korunky. Pomocí keramických korunek lze zrekonstruovat zub do původního stavu přičemž zachováváme vysokou estetiku a dlouhou životnost. Existuje několik typů materiálů, z nichž mohou být korunky zhotoveny. Volba materiálu závisí na konkrétním stavu a požadavků pacienta. V první fázi se zub obrousí, zhotoví se otisky a zub se osadí dočasnou pryskyřičnou korunkou, která chrání zub po celou dobu ošetření. Dočasná korunka umožňuje pacientovi bez problémů jíst, mluvit a okolí si ani nevšimne, že právě probíhá stomatologické ošetření. Ve druhé fázi se dočasná korunka sejme a nahradí se definitivní.

Dentální implantáty dnes představují čím dál tím větší význam při ztrátách jednoho, několika nebo všech zubů. Při ztrátě zubu dochází k estetickému a především funkčnímu omezení jako je kousání. Implantáty jsou v podstatě titanové šrouby, které se zašroubují do čelisti. Tím se vytvoří pevné spojení mezi implantátem a kostí, které je možné zatížit. Jsou výborně přijímány lidským organismem a nevyvolávají alergie.

 

V naší praxi používáme švýcarský Implantologický systém Straumann, jehož úspěšnost přijetí je 98-99%. Díky speciální povrchové úpravě SLActive, jako jediné svého druhu na trhu, se doba vhojení implantátu zkracuje z běžných 4 měsíců na 2 měsíce. Ošetření probíhá v lokální anestezii, srovnatelné s běžnou extrakcí zubu. Pacient nepociťuje bolest jen určité měkké tlačení a doteky. Po zavedení implantátu do kosti, je potřebná doba na vhojení, která trvá v rozmezí 2-4 měsíců v závislosti na použitém druhu implantátu. Následně jsou vyhotoveny otisky a definitivní protetická náhrada. Ošetření pomocí implantátů není omezeno věkem. Samotný výkon pacienti snášejí velmi dobře. Hlavní výhodou implantátů je, že není potřeba obrušovat sousední často zdravé zuby. Implantát je jediná zubní náhrada, která nahrazuje nejen korunkovou část, ale i kořen. Snímatelné náhrady nesené implantáty lépe drží a jsou stabilní. Implantáty mají jedinečný estetický a funkční přínos.